www.Jarda-rs.com
Tato stránka je věnována Rally a soutěžním automobilům sk. B.
Links
Super video sestřihy
Vlastní tvorba
Wallpapers
Foto

Rozpoznávací příručka
Mitsubishi Lancer/Carisma a Proton Wira/Perth Evo3-9

Mitsubishi Lancer Evo3

Jedná o první běžně rozšířenou závodní verzi Lanceru. Evo3 bylo první model řady evolution, který doznal masového rozšíření a nastavil novou laťku. Zároveň tím odstatoval budoucí dominanci "mišáků" ve třídě N4. Dnes je u nás raritou a lze se sním setkat velmi vzácně. Jeden exemplář vlastní tým Hermana Gasnera a leze se s ním setkat na soutěžích v Rakousku a Německu.
Charakteristické znaky
Přední nárazník se třemi velkými otvory bez mlhovek,úzká obdélníková na koncích zaoblená zadní světla, hranaté kufrové křídlo se střední podporou a třetím brzdovým světlem, kapota s dvěma výdechy bez zahloubení.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo4

Od verze Evo3 se liší velmi výrazně zvláště velmi agresivní přední částí poprvé s velkými kryty mlhovek. U Evo4 jsou poprvé použity velké čtvrtkruhové zadní svítilny. Stejně jako Evo3 je u nás už spíše raritou.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, dvěma velkými kryty mlhovek (existují dvě verze viz foto) a dvěma malými vystouplými postranními otvory. Pod nárazníkem je ještě malé "lízátko". Kapota s velkým centrálním výdechem v zahloubeném prolisu. Velká oblá čtvrtkruhová zadní světla. Velké oblé kufrové křídlo se střední podporou a aerodynamicky tvarované víko kufru se třetím brzdovým světlem.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo5

Verze Evo5 se vyznačuje umírněnější přední částí s velkými kryty mlhovek. U Evo5 bylo poprvé použito stavitelného zadního křídla a vytažených platových lemů blatníků. Evo5 bylo donedávna velmi rozšířené, ale dnes již zažívá ústup ze slávy.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, dvěma velkými rovnými kryty mlhovek a dvěma malými postranními otvory. Pod nárazníkem integrovaný spoiler se dvěma otvory a aerodynamickými členy na koncích. Kapota s dvěma výdechy v zahloubeném prolisu. Velká oblá zadní světla shodná s Evo4. Velké stavitelné hranaté kufrové křídlo bez střední podpory s aerodynamicky tvarovaným víkem kufru se třetím brzdovým světlem. Krajní podpory křídla mají velmi specifický tvar. Vytažené plastové lemy blatníku a plastové prahy. Proti evo4 větší přední světla. U zadních světel mohou být použity i mlhovky ve víku kufru.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo6

Evo6 je v současnosti základní používanou verzí soutěžního Lanceru. Evo6 je téměř shodná s Evo5 liší se pouze předním nárazníkem a dvojitým zadním křídlem. Většina jezdců sk.PV(N4) používá dnes Evo6 s oblibou především na trénink.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, dvěma menšími vypouklými kryty mlhovek a pouze jedním postranním otvorem na pravé straně a to před mlhovkou. Pod nárazníkem integrovaný spoiler se dvěma otvory. Kapota s dvěma výdechy v zahloubeném prolisu. Velká oblá zadní světla shodná s Evo5 standardně s mlhovkamy ve výku kufru. Velké stavitelné dvoukřídlé kufrové křídlo bez střední podpory, třetí brzdové světlo ve spodním křídle. Víko kufru normální. Vytažené plastové lemy blatníku a plastové prahy. U zadních světel mlhovky ve víku kufru. U Evo6 existuje ještě jedna aerodynamická verze předního nárazníku jedná se o modely Makkinen Edition (ME). Tento nárazník je bez mlhovek a má výrazné aerodynamické členy na krajích.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo7

Evo7 se zcela liší od Evo6. Jedná se o kompletně nový model. Evo7 je širší a robustnější než Evo6. U Evo 7 byl poprvé použit elektronický mezinápravový diferenciál. V MČR hojně rozšířen.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, bez mlhovek a s dvěma malými postranními otvory, dva malé podélné úzké otvory v místě SPZ. Kapota s dvěma výdechy v zahloubeném prolisu. Velká hranatá přední i zadní světla s čirou optikou. Velké stavitelné kufrové křídlo bez střední podpory. Vytažené blatníky. Mohou být použita i malá sportovní zrcátka.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo8

Evo8 se od Evo7 příliš neliší. Hlavní změny jsou čelní maska, přední nárazník a kapota. Dále pak zadními světly s čirou "tuningovou" optikou a jinou konstrukcí zadního křídla, které je tentokráte pevné bez stavěcího mechanizmu. S Evo8 měla u nás premiéru v roce 2004 kdy s ní jel v Krumlově Votava a na Bohemce ji potom představil i mladý Bereš. Postupem doby si jí opatřila většina předních posádek.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, bez mlhovek s dvěma malými postranními otvory čtvrtkruhového oblého tvaru, dva malé podélné úzké otvory v místě SPZ. V čelní masce dva zaoblené otvory rozdělené trojúhelníčkem se znakem. Kapota s jedním výdechem v zahloubeném prolisu, od trojúhelníčku k výdechu se táhne malý hřebínek. Velká hranatá přední i zadní světla s čirou optikou. Velké pevné kufrové křídlo ve stylu WRC s karbonovým křídlem. Vytažené blatníky. Mohou být použita i malá sportovní zrcátka.

Foto

Mitsubishi Lancer Evo9

U Evo9 poprvé požilo Mitsubishi systém variabilního časování ventilů MIVEC, který znatelně zlepšil parametry motoru. V kombinaci s aktivním mezinápravovým diferenciálem se dostává Evo9 na úroveň prvních vozů WRC. Evo9 měla u nás peremiéru v roce 2006 kdy s ní jel na Agrotec Rally Semerád, potom jí představil v Tatrách i Pech. Postupem doby si jí postupně opatřují další posádky.
Charakteristické znaky
Přední nárazník s velkým středním otvorem, bez mlhovek s dvěma malými postranními otvory oblého tvaru v nichž jsou zasazeny ještě malé elipsovité vystouplé otvory, dva malé podélné úzké otvory v místě SPZ. V čelní masce proti Evo8 zmizel trojúhelníček a zůstal tak jediný velký otvor. Kapota s jedním výdechem v zahloubeném prolisu. Velká hranatá přední světla shodná s Evo8. Zadní světla proti Evo9 s kouřovým podkladem. Velké pevné kufrové křídlo ve stylu WRC s karbonovým křídlem. Ve spodní části zadního nárazníku je umístěn černý difuzor zlepšující proudění vzduchu za vozem. Mohou být použita i malá sportovní zrcátka. U Evo8 a 9 lze použít speciální aerodynamickou střešní "kapličku".

Foto

Videa
Auta sk.B
Škoda Kit Cars
 
Historie stránek
Ankety
Hlavní stránka
Návštěvní kniha
TOPlist