www.Jarda-rs.com
Tato stránka je věnována Rally a soutěžním automobilům sk. B.
Links
Super video sestřihy
Vlastní tvorba
Wallpapers
Foto

Přináším Vám rozhovor s mladým, nadějným jezdcem ČMPR, členem týmu APmotorsport Litvínov Tomášem Arazimem.

Jehož sportovním nářadím v sezóně 2004 byla Škoda Felicia A5 a Honda Civic N2. V současnosti jezdí na Mitsubishi Lancer Evo7 a jeho spolujezdcem je Jan Olšaník a ojediněle spolujezdec jeho otce Václava Arazima velezkušený Julius Gál.

Letos jsme tě viděli s několika typy aut je Lancer už opravdu definitivní řešení?

Snad jo, chci jet na 100% Vyškov, ale stále nemám v ruce národní licenci. S Lancerem pojedu, když si ho od nás nikdo nepůjčí, jinak to pojedu s čímkoliv.

Jak hodnotíš své dosavadní výsledky a zkušenosti v ČMPR?

S výsledky jsem spokojený, ty byly nad očekávání, na druhou stranu upřímně řečeno těžko odhadnout jezdeckou úroveň ČMPR, asi trochu nesrozumitelná odpověď, ale vysvětlím. Vystřídal jsem za krátkou chvíli spoustu aut, s žádným jsem defacto moc nezávodil jen jel po silnici. Ty výsledky v ČMPR nás povzbudily víc než 10. místo ve třídě na sprintu.
A zkušenosti? Honda se s áčkovou Felícií dá jen těžko srovnávat. Felina je závoďák, Honda rychlé a spolehlivé vozítko. Malé enko je vážně víc série než závoďák, ale vydržela skoro až do cíle bez problémů. Felda je sice závoďák, který jsem cítil pod zadkem, ale bylo mi to k ničemu, když jsem s ní bez poruchy ujel vždy max.20 km.
Lancer se od dvoukolek diametrálně liší a i rozpis tomu musíš trochu, dost přizpůsobit, tak že jsem de facto zase na začátku. Největší problém mám teď v rozpise a ve spolujezdci. Honza Olšaník má svou hlavu a občas mu dlouho trvá, než si nechá poradit. Pořád vymýšlí vymyšlené a to nás možná trochu zdržuje v rozvoji. Každopádně jsem rád, že jsem na něj natrefil. Je to prima kluk.

No tvoje jízda s Civicem na Labské Rally nevypadala zrovna jako pouhá jízda pravidelnosti.

Nevím kde a v jakých průjezdech si mě viděl, ale první runda byla katastrofa. Hlavně jsem s tím neuměl vůbec řadit. Motor Hondy je asi špička v 1600 cca 160 PS, ale funguje tak od 5800 do 8500 ot. a to byl ze začátku trochu můj problém. Měl jsem něco odjeto v áčkové Felícii, tam jsem řadil kolem šesti a půl, podvozek měla také tvrdší, řízení strmější atd. Docela dlouho mi trvalo než jsem se s Civicem alespoň trochu naučil, ale výsledek byl každopádně super. Škoda, ze těch Hond nejelo víc, bylo by srovnání.

Startoval si s Juldou Gálem byl to ojedinělý start nebo s tebou bude startovat pokaždé, když bude volný?

Ne, chci mít svého stálého spolujezdce, navíc si nejsem jist, že mi Julda 100% sedí. Příležitostně to ovšem nevylučuji.

Už si nastínil že pojedeš Vyškov, plánuješ přestup do sprintů nebo dokončíš ČMPR či oboje?

Plánuji přestup do sprintů potažmo do velkého mistráku. Potřebujeme letos s Honzou absolvovat 2 sprinty, abychom mohli zažádat o mezinárodní licence. Proto chci jet Vyškov s čímkoliv. To jestli se to uskuteční záleží jen na penězích, něco málo je rozjednáno, ale dokud nejsou peníze na účtu...

Takže letos dojedeš sprintovou sezónu a příští rok už velké soutěže?

Přesně tak.

Jak moc tě podporuje v závodění tvůj otec?

Těžká odpověď. Z počátku vůbec, naopak mě pár let odrazoval, teď když jsem si do toho sedl, tak ho to trochu obměkčilo. S Lancerem bych bez jeho podpory letos nemohl startovat.

S Lancerem si odjel zatím dva závody na kolik ho už dokážeš využít?

Fakt nevím, přijde mi, že ještě moc nezávodím, spíš se vozím. Na Vyškově bych chtěl malinko zrychlit. Po Barumce máme v plánu krátký trénink. Pak uvidíme na co budeme ve Vyškově stačit.

Díky za rozhovor a držím palce na Vyškov

Dík, doufám ze to klapne

Jarda-rs Video z Labské Rally 2004

TOPlist

Videa
Auta sk.B
Škoda Kit Cars
 
Historie stránek
Ankety
Hlavní stránka
Návštěvní kniha
TOPlist